1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwory wtórne
Ola Olka

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-26, 09:19   Temat: Nowotwory wtórne
Asiax napisał/a:
Dziś mama miała biopsję jednak cienkoigłową, wynik będzie za ok 2tyg, a później scyntygrafia kości. Generalnie skupiam się na tym aby nie dopuścić do bólu i w tym temacie chcę zrobić wszystko.
Trzeba poczekać na wyniki biopsji a scyntygrafia kości jak najbardziej sensowna.
I najważniejsze to co piszesz - nie dopuścić do powstania bólu bo jak sie rozhula to potem trudno go opanować.
Czy jesteście już pod opieką HD? Tam otrzymacie profesjonalną pomoc w zwalczaniu objawów i bólu.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwory wtórne
Ola Olka

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-16, 10:12   Temat: Nowotwory wtórne
Asiax napisał/a:
Pytanie czym jest stan "dobry"
No właśnie. To jest zapewne opis stanu organizmu ogólny bez brania pod uwagę choroby właściwej.
Asiax napisał/a:
Rak potrójnie ujemny piersi to przekleństwo
Niestety tak jest. Ten typ charakteryzuje się tym że nie ma receptorów estrogenowych, progestagenowych i receptora HER2 na swej powierzchni. Dlatego możliwości leczenia jest mniej. Przykro mi.
Asiax napisał/a:
A co z immunoterapią
Tu zalazłam coś o immunoterapii - w stadium badań klinicznych: https://www.alivia.org.pl...go-raka-piersi/
Teraz jest tylko pytanie co w stanie mamy ma sens i może jej faktycznie pomóc a nie męczyć. Musicie to rozważyć. Tak czy tak staraj sie o pomoc HD.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nowotwory wtórne
Ola Olka

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7789

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-05-12, 21:28   Temat: Nowotwory wtórne
Asiax witaj na forum. Bardzo mi przykro z powodu przebiegu leczenia twojej mamy. Wydaje mi się że w przypadku pacjenta o przeszłości onkologicznej postępowanie lekarzy powinno być jednak inne. Zalecana jest czujność i rozszerzona kontrola w każdym przypadku gdy istnieje choć minimalne podejrzenie nawrotów czy przerzutów. Coś tu zaniedbano.
Asiax napisał/a:
Na postawie diagnostyki uznano, że przyczyną cholestazy o trypie miąszowym są zmiany przerzutowe w wątrobie w przebiegu choroby nowotworowej gruczołu piersiowego prawego.
Faktycznie stwierdzono nowotwór wtórny wątroby oraz zmiany przerzutowe w kościach kręgosłupa i miednicy.
Asiax napisał/a:
Wypisano mamę i nakazano udać się do Wielkopolskiego Centrum Onkologii gdzie ma wizytę kontrolną
Leczenie chirurgiczne zapewne nie będzie u mamy możliwe ze wzglądu na przerzuty odległe. Możliwe że lekarze zaproponujaę chemioterapię lub radioterapię w zależności od stanu ogólnego mamy. Leczenie będzie jednak zapewne tylko paliatywne.
Asiax napisał/a:
Dlaczego na kontrolach w Poznaniu nie wykryto niczego?

Nie wiem. Przykro mi, nie powinno tak być , jednak czasami zdarza się, że kontrole nic nie wykazują a choroba już się rozwija.
Napisz co zalecili lekarze.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group